Udostępnij:

W najnowszym Szepcie Postomina (lokalny miesięcznik, nr 314) ukazał się artykuł pt. „Jarosławiec – zakończono potężną inwestycję”. W artykule tym czytamy:

28 grudnia 2015 roku na stronie Urzędu Morskiego w Słupsku opublikowano informację o zakończeniu prac budowlanych w Jarosławcu, wykonanych w ramach projektu „Ochrona brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego” zrealizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W naszej nadmorskiej miejscowości powstało 7 ostróg brzegowych typu „T”, wykonano 5 narzutowych falochronów brzegowych wraz ze wzmocnieniem klifu i odwodnieniem plaży. Wykonawcą tej potężnej inwestycji, zrealizowanej w niespełna rok, była firma Budimex S.A w zakresie falochronów oraz firma Hydrobud w przypadku ostróg.


Od 6 lutego do 27 października 2015 roku do Jarosławca dostarczono ponad 473 tysiące ton kamienia, co doprowadzić ma do zmniejszenia falowania, zatrzymania rumowiska i w ten sposób do odtworzenia się plaży, która jest podstawową atrakcją dla odwiedzających naszą gminę turystów.

Serdeczne podziękowania należą się osobom, które przyczyniły się do ukończenia tej jakże dla nas ważnej inwestycji, są to: pracownicy Urzędu Morskiego w Słupsku, przedstawiciele wykonawców – firm Budimex S.A. oraz Hydrobud, a także ich podwykonawcy.

Dziękujemy także za wyrozumiałość wszystkim tym, którzy wypoczywali w roku 2015 w Jarosławcu. Był to dla nas wszystkich trudny czas. Teraz jednak możemy cieszyć się z pozytywnych efektów tego gigantycznego przedsięwzięcia.

inwestycja w jarosławcu - szept postomina

źródło: www.szept.postomino.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine