Udostępnij:

Przez silnie wzburzone morze i przejście burzy nad Jarosławcem w chwili rozpoczęcia zawodów pływackich „Klif Jarosławca 2011” w dniu 21 lipca br., organizator zdecydował by przenieść zawody na dzień 27 lipca 2011 r. (środa). Tego dnia morze było spokojne, lekko falowało, tylko w oddali widać było burzowe chmury.

Uczestnicy jubileuszowych, XV Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Klif Jarosławca 2011” mogli zaprezentować pełnię swoich umiejętności w minioną środę. Temperatura wody wynosiła 19ºC, niewiele więcej wynosiła temperatura powietrza.

W tegorocznym regulaminie zawodów wprowadzono znaczące zmiany. Z uwagi na rosnącą od lat frekwencję utworzono 3 kategorie pływackie; młodzież w wieku 14-17 lat, masters pow. 40 lat i open.

Dla młodzieży i mastersów przygotowano trasę o długości 600 m, zaś w kategorii open dystans wynosił 1.500 m na otwartym morzu wzdłuż jarosławieckiego brzegu.


 

Gościem Honorowym XV Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Klif Jarosławca 2011” była Alicja Pęczak – pływaczka, zawodniczka pływająca we wszystkich stylach, najwszechstronniejsza w historii polskiego pływania. Alicja Pęczak jest posiadaczką ponad 370 medali z imprez krajowych i zagranicznych. Jest 82-krotną Mistrzynią Polski, 14 razy zdobyła medal Mistrzostw Europy. Jest także olimpijką z Barcelony, Atlanty i Sydney. Powiedziała obserwując zawody, że „pływanie długodystansowe na otwartym morzu, jest oryginalnym i eksperymentalnym, nieporównywalnym z innymi dyscyplinami sportowymi, wyczynem wymagającym odpowiedniego przygotowania fizycznego i dobrego stanu zdrowia”.

Do „Klifu Jarosławca 2011” zgłosiło się 31 zawodników, w tym 9 kobiet.

Zwycięzcą tegorocznych zawodów w kategorii open został Tomasz Krzywicki z Gorzowa Wielkopolskiego, który w Jarosławcu w roku 2009 zajął III miejsce, w roku 2010 był drugi a zwyciężył w tegorocznej edycji zawodów. Na mecie powiedział, że „do trzech razy sztuka”. By pokonać dystans 1.500 m potrzebował 16,35 min, tocząc zaciętą walkę do samej mety. Wygrał z przewagą 5 sek. nad drugim zawodnikiem, pierwszą na linii mety kobietą – Katarzyną Staszkiewicz z Wrocławia (czas: 16,40 min.). Trzecim zawodnikiem na mecie był Marcin Jabłoński z Ustronia Morskiego, a czwartą Aleksandra Bernat z Ustronia Morskiego.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej mężczyzn w kategorii open (1.500 m):
I miejsce – Tomasz Krzywicki – Gorzów Wielkopolski
II miejsce – Marcin Jabłoński – Ustronie Morskie
III miejsce – Radosław Michniewicz – Tczew
IV miejsce – Marcin Kotlarski – Ustronie Morskie
V miejsce – Mateusz Stawiany – Wrocław
VI miejsce – Jakub Greszta – Dąbrowa Górnicza
VII miejsce – Robert Sowa – Jarosławiec
VIII miejsce – Sławomir Furchel – Sopot
IX miejsce – Marek Kacper – Jarosławiec

Wyniki klasyfikacji indywidualnej kobiet w kategorii open (1.500 m):
I miejsce –Katarzyna Staszkiewicz – Wrocław
II miejsce –Aleksandra Bernat – Ustronie Morskie
III miejsce –Agnieszka Kaczmarek – Poznań
IV miejsce –Dagna Dybała – Poznań
V miejsce –Aleksandra Szkodniewski – Słupsk
VI miejsce –Julia Sowa – Koszalin
VII miejsce –Paulina Iżykowicz – Słupsk

W kategorii masters (pow. 40 lat) wśród mężczyzn na dystansie 600 m najlepszym okazał się Dariusz Wolny z Wrocławia, który potrzebował 7,20 min. na pokonanie tego dystansu, zwyciężając z drugą na mecie – Beatą Zubel ze Słupska o równą minutę.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej mężczyzn w kategorii masters (600 m):
I miejsce –Wolny Dariusz – Wrocław
II miejsce – Jawień Krzysztof – Kraków
III miejsce –Mieczkowski Michał – Kołobrzeg
IV miejsce –Jankowski Jakub – Kołobrzeg
V miejsce –Goldwasser Zbigniew – Sobótka
VI miejsce –Sielski Ryszard – Górsko
VII miejsce –Żrodowski Grzegorz – Jarosławiec
VIII miejsce –Sowiński Radosław – Jarosławiec
IX miejsce –Kwiatkowski Igor – Jarosławiec
X miejsce – Bychawski Krzysztof – Głogów
Nasiadko Ryszard – Górsko (dyskw.)

Wyniki klasyfikacji indywidualnej kobiet w kategorii masters (600 m):
I miejsce –Zubel Beata – Słupsk
II miejsce –Jankowska Bogumiła – Kołobrzeg

W kategorii młodzieżowej 14-17 lat udział wzięło tylko 2 zawodników. Zwyciężył Tomasz Kurtok z Lędzin, który potrzebował na pokonanie dystansu 600 m tylko 9 minut. Drugi był Dawid Żukrowski z Wrocławia.

Najstarszym zawodnikiem był Ryszard Sielski z Warszawy rocz. 1937, a najmłodszym Dawid Żukrowski rocz. 1997 z Wrocławia.

Zwycięzcy za miejsca I-III w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymali nagrody finansowe w wysokości, odpowiednio 500, 400 i 300 zł oraz puchary ufundowane przez Wójta Gminy Postomino – Janusza Bojkowskiego, Przewodniczącą Rady Gminy w Postominie – Jadwigę Krakowską, Prezesa Słupskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego – Piotra Dąbrowskiego, Dyrektora Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie – Bogdana Szlawskiego oraz Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszkę Czarnuch.

Miejsca IV-VI uhonorowane zostały nagrodami rzeczowymi, a wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

W kategorii młodzieżowej i masters zwycięzcy otrzymali puchary za miejsca I-III i nagrody rzeczowe za miejsca I-VI. Były też pamiątkowe dyplomy i medale.

Dekoracji zwycięzców dokonali: Gość Honorowy – Alicja Pęczak, Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski, Z-ca Wójta Gminy Postomino – Adam Drapała, Przewodnicząca Rdy Gminy w Postominie – Jadwiga krakowska, Dyrektor Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie – Bogdan Szlawski oraz dyrektor CKiS.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy medyczni i ratownicy WOPR z jarosławieckiej grupy WOPR pod wodzą Krzysztofa Lewandowskiego, z grupy ratowników skuterowych „K38 Poland” pod przewodnictwem Arkadiusza Jarosiewicza oraz firmy MedCam pod przewodnictwem Andrzeja Ruta.

„Tawerna Morska” i „Stara Maszynownia” – Firma „Dex” Marka Czerwińskiego zadbała o posiłek regeneracyjny dla zawodników i zaproszonych gości.

Obsługę mety prowadziła firma The Notrh Event (www.elektronicznezapisy.pl), zaś spikerami byli Krzysztof Niekrasz i Dariusz Gromulski.

Sponsorami zawodów byli:
Agencja Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie
Armator „JAR-32” – Krzysztof Bugowski – Jarosławiec
Bar „Galeon” – Agnieszka Łabus – Jarosławiec
„Jackowo” – Mieczysław Zawada – Jarosławiec
„K38 Poland”
Ośrodek Wczasowy „Marysieńka” – Jarosławiec
Piekarnia „Jakubowscy” – Sławno
Sklep spożywczy – Józef Wieczorkowski – Jarosławiec
„Tawerna Morska”, Firma „DEX” – Marek Czerwiński – Jarosławiec
Van Pur S.A. – Browar Koszalin
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Jarosławcu
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Słupsku

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine