Udostępnij:

medal bursztyn koszulka Large 2

Już niedługo, bo za niespełna trzy tygodnie w Jarosławcu odbędzie się wielkie biegowe święto. W niedzielę 3 lipca na uczestników czekają dwa jubileuszowe biegi: 30. Bieg po Plaży oraz 25. Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”. Podobnie jak w ubiegłych latach sportowe zmagania rozpocznie młodzież szkolna na dystansach 500, 1000 i 2000m biegami pn. „Powitanie lata”. Po nich wystartują samorządowcy z całej Polski, a czeka ich 2200m do pokonania. W pogoni za mewusiem pobiegną przedszkolaki, a kilometrową trasę pokonają uczestnicy biegu rekreacyjnego „Podziel się życiem” w ramach akcji „Tak dla transplantacji”.

W samo południe spod pomnika Jarosławieckiego Rybaka na 15 km trasę o trzech podłożach wyruszy barwny korowód biegaczy, aby rozegrać 30. Bieg po Plaży „Jarosławiec 2022”, którego meta znajdzie się na jarosławieckim deptaku. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają unikatowy medal z AUTENTYCZNYM BAŁTYCKIM BURSZTYNEM. Przy zapisach natomiast otrzymają pakiet startowy z okolicznościową koszulką, idealną na bieganie w słoneczne dni.

Zapisy internetowe trwają tylko do poniedziałku 20 czerwca 2022r., później będzie możliwość już tylko w biurze zawodów. (https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6651)
Trasa biegu prowadzi malowniczą ścieżką przyrodniczą na granicy dwóch gmin Postomino i Darłowo. Na 5, 9 i 13 kilometrze trasy znajdują się punkty odżywiania, gdzie będzie można posilić się bananem, cukrem lub zagasić pragnienie. Na biegaczy będą czekać baseny z gąbkami oraz kurtyny wodne.


Miasteczko biegowe zostanie wydzielone dla biegaczy. Postawiony w nim będzie ogromny namiot, który uchroni zawodników przed słońcem lub ewentualnym deszczem. Pojawi się więcej punktów wydawczych dzięki współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Postomino.

Przypominamy, że biuro zawodów czynne będzie w sobotę 2 lipca 2022 r. od godz. 18:00 do 21:00, a w niedzielę 3 lipca 2022r. od godz. 7:00 do godz. 11:30 w Szkole Podstawowej w Jarosławcu obok latarni morskiej.

biegpoplazy.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine