Udostępnij:

swietlica nacmierz

Zbliża się druga tura wyborów prezydenckich 2020. Patrząc na pierwszą turę frekwencja będzie bardzo wysoka – każdy chce głosować na swojego kandydata. Turyści wypoczywający w Jarosławcu również chcą oddać głos – albo na Andrzeja Dudę albo na Rafała Trzaskowskiego. Pytanie tylko gdzie oddać ten głos w Jarosławcu?

Kiedyś (parę lat temu) był zorganizowany lokal wyborczy w Szkole Podstawowej w Jarosławcu. Jednakże ten lokal był organizowany tymczasowo (na czas remontu świetlicy wiejskiej w Naćmierzu). Obecnie lokal wyborczy powrócił „na swoje” miejsce.

Dlatego, aby oddać głos, należy wybrać się do Naćmierza (5 kilometrów od Jarosławca). Lokal wyborczy jest zlokalizowany w świetlicy wiejskiej przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Przy nowoczesnym budynku jest zlokalizowany mały parking. Kto nie zna Naćmierza niech jedzie główną (jedyną) drogą w tej wiosce aż dotrze do „leżącego policjanta”. To właśnie przy progu zwalniającym znajduje się świetlica wiejska i lokal wyborczy.


Turyści posiadający zaświadczenie o prawie do głosowania mogą wybrać dowolny lokal wyborczy. W gminie Postomino jest pięć lokali wyborczych, tj.:

Pieszcz
Szkoła Podstawowa w Pieszczu
adres: Pieszcz 46, 76-113 Pieszcz

Postomino
Urząd Gminy w Postominie
adres: Postomino 30 - sala konferencyjna, 76-113 Postomino

Kanin
Świetlica wiejska w Kaninie
adres: Kanin 26, 76-113 Kanin

Naćmierz
Świetlica wiejska w Nacmierzu
adres: Nacmierz 31, 76-113 Nacmierz

Świetlica
Świetlica wiejska w Staniewicach
adres: Staniewice 21b, 76-113 Staniewice

Z zaświadczeniem można głosować również w sąsiednich gminach, np. w Darłowie czy Ustce. Tutaj jest dowolność.

Z kolei osoby, które dopisały się do spisu wyborców muszą udać się już do konkretnego lokalu. Dla mieszkańców Jarosławca, Jezierzan czy Rusinowa lokalem wyborczym jest wcześniej opisywany w miejscowości Naćmierz.

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine